Sakha.co.id adalah distributor Kennedy KEN1583850K 8 5mm Carbide S-S Stub Drill di Indonesia. Kennedy sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting ToolsKEN1583850K KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY, KENNEDY KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KEN1583850K, 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY KEN1583850K
Deskripsi Produk
Carbide Straight Shank Stub Drills Metric For drilling into steel, cast steel, cast iron, chilled cast iron, malleable cast iron, non-ferrous materials and abrasive plastic. Point angle: 118°, helix angle: 30°, tolerance of diameter: h7, tolerance of shank: h6. Manufactured to DIN 6539. Tolerances: Cutting Dia. + 0.000mm – 0.015mm. Shank Dia. + 0.000mm – 0.030mm.
Spesifikasi :
| Material | : Carbide |
| Number of Flutes | : 2 |
| Flute Type | : Spiral |
| Flute Length | : 37mm |
| Helix Angle | : 30° |
| Drill Diameter Tolerance | : h7 |
| Finish/Coating | : Bright |
| Standards Met | : DIN 6539 |
| Overall Length | : 79mm |
| Helix Type | : Normal Helix |
| Drill Diameter | : 8.5mm |
| Point Angle | : 118° |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Shank Diameter Tolerance | : h6 |
Baca Juga : KEN1583800K Kennedy 8 0mm Carbide S-S Stub Drill
KEN1583850K KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY, KENNEDY KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KEN1583850K, 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY KEN1583850K
KEN1583850K KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY, KENNEDY KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KEN1583850K, 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY KEN1583850K
KEN1583850K KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY, KENNEDY KEN1583850K 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL, KENNEDY 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KEN1583850K, 8 5MM CARBIDE S-S STUB DRILL KENNEDY KEN1583850K
Distributor 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, distributor utama 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, jual 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, pemasok 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy murah, authorized distributor 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, distributor resmi 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, agen 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, harga 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, importir 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, main distributor 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Grosir 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Pusat 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Distributor Tunggal 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Suplier 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Supplier 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, daftar harga 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, list harga 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, jual 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy terlengkap, jual 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy murah, jual 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy termurah, main distributor 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Grosir 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, authorized distributor 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Dealer 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Dealer Resmi 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Sole Agent 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy, Agen Resmi 8 5mm Carbide S-S Stub Drill KEN1583850K Kennedy




Reviews
There are no reviews yet.