Jual KEN5033240K Kennedy 4 Inch 2/3-JAW DOUBLE ENDED MECHANICAL PULLER
Jual KEN5033240K Kennedy 4 Inch 2/3-JAW DOUBLE ENDED MECHANICAL PULLER
Deskripsi Produk : Jual KEN5033240K Kennedy 4 Inch 2/3-JAW DOUBLE ENDED MECHANICAL PULLER
Sakha.co.id adalah distributor KEN5033240K Kennedy 4 Inch 2/3-JAW DOUBLE ENDED MECHANICAL PULLER di Indonesia. Kennedy sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Hand Tools. Distributor KEN5033240K Kennedy, Distributor KEN5033240K Kennedy, Agen KEN5033240K Kennedy, Agen KEN5033240K Kennedy, Agen KEN5033240K Kennedy, Supplier KEN5033240K Kennedy, Supplier KEN5033240K Kennedy, Supplier KEN5033240K Kennedy
strial reversible / double-ended adjustable pullers. Used for the removal of gears, ball races, bearings, pulleys and sprockets from a drive shaft. With reach capacities of 75, 100, 150 and 200mm. Selection: Always use a three jaw puller whenever possible. This produces better load distribution across the jaws and easier and safer removal of the part.
Spesifikasi :
| Thread Length | : 160mm |
| Number of Pieces | : 1 |
| Jaw Reach | : 70mm |
| Reach | : 70mm |
| Spread | : 50 – 100mm |
| Weight Each | : 1.29kg |
| Number of Jaws | : – 2 |
| – 3 | |
| Additional Features | : – Can be used for internal and external applications |
| – Double-ended, adjustable, reversible legs | |
| Capacity | : 50 to 100mm |
| Product Type | : Puller |
| Includes | : – 1 x 2-legged yoke |
| – 1 x 3-legged yoke | |
| – 1 x thrust bolt | |
| – 3 x leg assemblies |
Baca Juga : KEN5039250K Kennedy 20LTR HEAVY DUTY STEEL JERRY CAN (GREEN), ONEBIZ.id




Reviews
There are no reviews yet.