Jual KEN5372110K Kennedy 13-SEG MINI SNAP-OFF BLADES (PK-10)
Jual KEN5372110K Kennedy 13-SEG MINI SNAP-OFF BLADES (PK-10)
Deskripsi Produk : Jual KEN5372110K Kennedy 13-SEG MINI SNAP-OFF BLADES (PK-10)
Sakha.co.id adalah distributor KEN5372110K Kennedy 13-SEG MINI SNAP-OFF BLADES (PK-10)di Indonesia. Kennedy sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Hand Tools. Distributor KEN5372110K Kennedy, Distributor KEN5372110K Kennedy, Agen KEN5372110K Kennedy, Agen KEN5372110K Kennedy, Agen KEN5372110K Kennedy, Supplier KEN5372110K Kennedy, Supplier KEN5372110K Kennedy, Supplier KEN5372110K Kennedy
Kennedy Industrial quality knife blades have a superior edge hardening for longer tool life and sharper edge. Best value with longer working between blade changes and with easy, safe segment-snap to renew leading edge. 18 x 100mm – 8 segment 9 x 55mm – 8 segment 9 x 91mm – 13 segments
Spesifikasi :
| Blade Shape | : Straight |
| Blade Edge Type | : Standard |
| Blade Dimensions | : 91×9 |
| Overall Length | : 91mm |
| Blade Material | : Steel |
| Blade Length | : 91mm |
| Number of Segments | : 7 |
| Blade Width | : 9mm |
| Type | : Replacement Blade |
| Pack Quantity | : 10 |
| Compatible Materials | : Adhesive Tape |
| Cardboard | |
| Paper | |
| Plastic | |
| Rubber | |
| Shrink Wrap/Stretch Film |
Baca Juga : KEN5377310K Kennedy DETAIL/CUTTING BLADES FOR CRAFT KNIFE (PKT-10), ONEBIZ.id
These industrial quality knife blades have a superior edge hardening for longer tool life and sharper edge even with extended use. Offering best value with longer working between blade changes and with easy, safe segment-snap to renew leading edge. Available to purchase with either 8 or 13 segments depending on your requirements. Blade handles are sold separately.
Features and Benefits
• Superior hardened edge ensures you get more wear from each blade segment
• Manufactured from 1% carbon steel to bolster product durability
Typical Applications
• Retail
• Construction
fitur dan keuntungan
• Tepi keras yang superior memastikan Anda mendapatkan lebih banyak keausan dari setiap segmen blade
• Diproduksi dari baja karbon 1% untuk meningkatkan daya tahan produk
Aplikasi Khas
• Pengecer
• Konstruksi




Reviews
There are no reviews yet.