Jual SEN5371300K Senator 4 Inch BLADE LOCKING KNIFE WOODEN HANDLE
Jual SEN5371300K Senator 4 Inch BLADE LOCKING KNIFE WOODEN HANDLE
Deskripsi Produk : Jual SEN5371300K Senator 4 Inch BLADE LOCKING KNIFE WOODEN HANDLE
Sakha.co.id adalah distributor SEN5371300K Senator 4 Inch BLADE LOCKING KNIFE WOODEN HANDLEdi Indonesia. Senator sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Hand Tools. Distributor SEN5371200K Senator, Distributor SEN5371300K Senator, Agen SEN5371200K Senator, Agen SEN5371200K Senator, Agen SEN5371200K Senator, Supplier SEN5371300K Senator, Supplier SEN5371200K Senator, Supplier SEN5371200K Senator
Spesifikasi :
The SEN5371300K Senator 4 Inch Blade Locking Knife with Wooden Handle is a folding knife designed for high durability, functionality, and comfort. It features a 4-inch blade, making it an ideal tool for various purposes such as outdoor activities, survival tasks, or daily use. The knife features a 4-inch blade made from high-quality stainless steel, which is selected for its resistance to rust and corrosion, while also ensuring long-lasting sharpness.
| Type | : Pocket Knife |
| Blade Shape | : Curved |
| Blade Operation | : Folding |
| Blade Length | : 100mm |
| Overall Length | : 200mm |
| Blade Width | : 22mm |
| Compatible Materials | : Adhesive Tape |
| Cardboard | |
| Paper | |
| Plastic | |
| Shrink Wrap/Stretch Film | |
| Reusability | : Multiple Use/Non-replaceable Blades |
| Handle Material | : Wood |
| Closed Length | : 100mm |
| Number of Blades | : 1 |
| Hand Preference | : Right/Left Hand |
| Blade Dimensions | : 200mm x 100mm x 22mm |
| Knife Features | : Locking |
| Blade Edge Type | : Standard |
| Blade Material | : Stainless Steel |
| Handle Colour | : Brown |
Baca Juga : KEN5377045K Kennedy No.21 CARBON STEEL SURGICAL BLADE (PK-100), ONEBIZ.id
SEN5371300K Senator 4 Inch Blade Locking Knife Wooden Handle adalah sebuah pisau lipat (folding knife) yang dirancang untuk memberikan kenyamanan, ketahanan, dan fungsionalitas yang tinggi. Pisau ini memiliki panjang bilah 4 inci, yang ideal untuk berbagai keperluan seperti kegiatan outdoor, bertahan hidup, atau tugas sehari-hari. Pisau ini memiliki bilah dengan panjang 4 inci, yang terbuat dari bahan baja tahan karat berkualitas tinggi. Bahan ini dipilih untuk ketahanan terhadap karat dan korosi, sekaligus memastikan ketajaman yang tahan lama.




Reviews
There are no reviews yet.