Sakha.co.id adalah distributor Kennedy KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter di Indonesia. Kennedy sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting ToolsKEN1619760K Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy, Kennedy KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K, 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy KEN1619760K
Deskripsi Produk
Short Series – 2 Flute – MetricCentre cutting as standard. An advanced tool geometry designed for cutting aluminium and other non-metallic, non-ferrous materials requiring high machining rates. Al-Karb cutters will out-perform conventional end mills on these materials as the flute design allows maximum chip removal.Metric TolerancesDiameter: Over 1.00 ~ up to 6.00. Tolerance: +0.000, -0.050.Diameter: Over 6.00 ~ up to 25.00. Tolerance: +0.000, -0.080.
Spesifikasi :
| Plunge Type | : Centre Cutting |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Length Type | : Short |
| Material Grade | : Ultrafine Micrograin |
| Milling Application | : Plunging |
| Routing | |
| Slotting | |
| Cutter Diameter | : 8mm |
| Flute Length | : 19mm |
| Overall Length | : 63mm |
| Shank Diameter | : 8mm |
| Material | : Solid Carbide |
| Finish/Coating | : Uncoated |
| End Mill Type | : Slot Drill |
| Shank Type | : Plain Round |
| Number of Flutes | : 2 |
| Flute Type | : Helical |
| Material Application | : Aluminium |
| Nonferrous Metals |
Baca Juga : KEN1619750K Kennedy 6 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter
KEN1619760K Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy, Kennedy KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K, 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy KEN1619760K
KEN1619760K Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy, Kennedy KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K, 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy KEN1619760K
KEN1619760K Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy, Kennedy KEN1619760K 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter, Kennedy 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K, 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter Kennedy KEN1619760K
Distributor 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, distributor utama 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, jual 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, pemasok 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy murah, authorized distributor 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, distributor resmi 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, agen 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, harga 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, importir 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, main distributor 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Grosir 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Pusat 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Distributor Tunggal 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Suplier 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Supplier 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, daftar harga 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, list harga 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, jual 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy terlengkap, jual 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy murah, jual 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy termurah, main distributor 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Grosir 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, authorized distributor 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Dealer 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Dealer Resmi 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Sole Agent 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy, Agen Resmi 8 0mm 2FL Carbide Al-Karb Milling Cutter KEN1619760K Kennedy




Reviews
There are no reviews yet.