Sakha.co.id adalah distributor Kennedy KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET di Indonesia. Kennedy sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Hand Tools KEN5839870K KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY, KENNEDY KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K, PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY KEN5839870K
Deskripsi Produk
9 Piece Set – Metric Standard length: 10, 12, 13, 14, 17, 19, 24, 27 and 30mm. The sockets are manufactured from the highest quality chrome molybdenum steel which is clearly laser etched with the size for easy and rapid identification. Tough, impact-resistant carry case. Conforms to: Metric DIN 3129, Inch SAE USA Federal Standard GGG-W-660A.
Spesifikasi :
| Number of Points | : 6 |
| Sockets Included | : (9) 1/2″ Square Drive Impact Sockets-10mm |
| 12mm | |
| 13mm | |
| 14mm | |
| 17mm | |
| 19mm | |
| 24mm | |
| 27mm | |
| 30mm | |
| Number of Pieces | : 9 |
| Size System | : Metric |
| Set Type | : Impact Socket Set |
| Finish/Coating | : Black Oxide |
| Socket Depth | : Standard |
| Standards Met | : DIN 3129 |
| Drive Size | : 1/2mm |
| Also Includes | : Impact Resistant Carry Case |
| Socket End Diameter | : 17.5mm |
| 20mm | |
| 21mm | |
| 22.5mm | |
| 26mm | |
| 28.7mm | |
| 35mm | |
| 38.7mm | |
| 42mm | |
| Socket Size | : 10mm |
| 12mm | |
| 13mm | |
| 14mm | |
| 17mm | |
| 19mm | |
| 24mm | |
| 27mm | |
| 30mm | |
| Product Number | : PSD39MA |
| Opening Depth | : 12(4)mm |
| 13(2)mm | |
| 20mm | |
| 22(2)mm | |
| Drive End Diameter | : 25(4)mm |
| 30(5)mm | |
| Drive Type | : Square |
| Bit Type | : Hex |
| Material | : Chrome Molybdenum Steel |
| Overall Length | : 38(6)mm |
| 45mm | |
| 50(2)mm |
Baca Juga : KEN5836950K Kennedy 2-3/16 Inch A/F DEEP IMPACT S KT 1 Inch SQ DR
KEN5839870K KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY, KENNEDY KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K, PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY KEN5839870K
KEN5839870K KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY, KENNEDY KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K, PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY KEN5839870K
KEN5839870K KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY, KENNEDY KEN5839870K PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET, KENNEDY PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K, PM9M 9PCE 1/2 INCH SQ DR IMPACT SOCKET SET KENNEDY KEN5839870K
Distributor PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, distributor utama PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, jual PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, pemasok PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy murah, authorized distributor PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, distributor resmi PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, agen PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, harga PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, importir PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, main distributor PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Grosir PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Pusat PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Distributor Tunggal PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Suplier PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Supplier PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, daftar harga PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, list harga PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, jual PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy terlengkap, jual PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy murah, jual PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy termurah, main distributor PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Grosir PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, authorized distributor PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Dealer PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Dealer Resmi PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Sole Agent PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy, Agen Resmi PM9M 9PCE 1/2 Inch SQ DR IMPACT SOCKET SET KEN5839870K Kennedy




Reviews
There are no reviews yet.