MTL4058640K Matlock Shelf To Suit Matlock Heavy Duty 915mm Width Shelf Racking
Made of heavy gauge steel with a corrosion resistant powder coating. The shelves can take up to 318kg UDL (uniformly distributed load). *Images used for illustration purposes only*l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l MTL4058640K Matlock Shelf To Suit Matlock Heavy Duty 915mm Width Shelf Racking
Spesifikasi :
| Depth | : 12mm |
| Type | : Heavy Duty Additional Shelf Kit |
| To Suit | : Matlock Heavy Duty 915mm Width Shelf Racking |
| Width | : 447mm |
| Height | : 905mm |
| Colour | : Dark Grey |
| Product Number | : MTL-405-8640K |
| Additional Features | : Corrosion Resistant powder coating |
| Rubber feet to protect the floor | |
| Self Assembly | |
| Tools Required |
Baca Juga : MTL4051780K Matlock 5-SHELF RACK 1230x610x1830mm318KG PER SHELF




Reviews
There are no reviews yet.