SEN5820060K Senator SD60MAB 1/4 Inch SQ. DR. SOCKET SET
Sockets: Metric: 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 and 13mm. AF: 3/16”, 7/32, 1/4”, 9/32”, 5/16”, 11/32”, 3/8”, 7/16” and 1/2” AF. BA: 0, 2, 4, 6, 8 and 10BA. Screwdriver Bits: Slotted 3.5, 4.5, 5.5, 6mm. Crosspoint No.1, No.2 No.3. PZ No.1, No.2, No.3. TX: T15, T20 and T25. Hex 3, 4, 5, 6, 8 and 10mm. 1/8”, 5/32”, 3/16”, 7/32”, 1/4”, 5/16”, 3/8” AF. Accessories: ratchet handle, sliding T-handle, spinner handle, universal joint. 50, 75 and 150mm extension bars.l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l SEN5820060K Senator SD60MAB 1/4 Inch SQ. DR. SOCKET SET
Spesifikasi :
| Includes | : Extension Bars 50, 75 and 150mm |
| Ratchet Handle | |
| Screwdriver Bits Crosspoint: No.1, No.2 No.3 | |
| Screwdriver Bits Hex (AF): 1/8″, 5/32″, 3/16″, 7/32″, 1/4″, 5/16″, 3/8″ | |
| Screwdriver Bits Hex (Metric): 3, 4, 5, 6, 8 and 10mm | |
| Screwdriver Bits Pozi: No.1, No.2, No.3 | |
| Screwdriver Bits Slotted: 3.5, 4.5, 5.5, 6mm | |
| Screwdriver Bits Torx: T15, T20 and T25 | |
| Sliding T-handle | |
| Sockets AF: 3/16″, 7/32, 1/4″, 9/32″, 5/16″, 11/32″, 3/8″, 7/16″ and 1/2″ | |
| Sockets BA: 0, 2, 4, 6, 8 and 10 | |
| Sockets Metric: 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 and 13mm | |
| Spinner Handle | |
| Universal Joint | |
| Set Type | : Socket Set with Screwdriver Bits |
| Socket Depth | : Standard |
| Screwdriver Size | : 3.5mm |
| 4.5mm | |
| 5.5mm | |
| 6mm | |
| No.1mm | |
| No.2mm | |
| No.3mm | |
| Torx Bit Size | : T15 |
| T20 | |
| T25 | |
| Socket Size Range | : 0BA – 10BA |
| 3/16″ AF – 1/2″ AF | |
| 4mm – 13mm | |
| Drive Size | : 1/4in. |
| Product Number | : SD60MAB |
| Bit Type | : Crosspoint |
| Hex | |
| Slotted | |
| Torx | |
| Hex Bit Size | : 10mm |
| 3mm | |
| 4mm | |
| 5mm | |
| 6mm | |
| 8mm | |
| mm | |
| mm | |
| mm | |
| mm | |
| mm | |
| mm | |
| mm | |
| Number of Pieces | : 60 |
| Finish/Coating | : Chrome-plated |
| Mirror Finish |
Baca Juga : YMT5823910K Yamoto 6-32mm CH/VANADIUM O/E SPANNER SET 11PC




Reviews
There are no reviews yet.