Sakha.co.id adalah distributor Sherwood SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill di Indonesia. Sherwood sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting Tools SHR0251630W Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood, Sherwood SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W, 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood SHR0251630W
Deskripsi Produk
Series L100 HSS Straight Shank Long Series Drills Bright Finish – Metric General purpose drills to drill steels with tensile strength up to 1,000N/mm2, cast steel, grey cast iron, malleable cast iron, nickel brass and graphite. Point angle: 118°, helix angle: normal, web thickness: normal, relief angle: 10° – 20°, tolerance of diameter: h8, tolerance of f11. Manufactured to BS 328; Part 1: 1986, DIN 340 RN, ISO 494. Drills with a bright finish are supplied in the as-ground condition and such tools are used generally in the machining of non-ferrous materials.
Spesifikasi :
| Drill Diameter | : 2.4mm |
| Flute Length | : 62mm |
| Overall Length | : 95mm |
| Helix Angle | : 30° |
| Number of Flutes | : 2 |
| Helix Type | : Normal Helix |
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
| Material | : High Speed Steel |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Flute Construction | : Ground Flute |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 340 | |
| ISO 494 | |
| Finish/Coating | : Bright |
| Series | : L100 |
| Point Type | : Split Point |
| Coolant Delivery | : External |
| Web Thickness | : Standard |
| Point Angle | : 118° |
| Flute Type | : Spiral |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
Baca Juga : SHR0251630T Sherwood 2 30mm Hss S S Bright L S Drill
SHR0251630W Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood, Sherwood SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W, 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood SHR0251630W
SHR0251630W Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood, Sherwood SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W, 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood SHR0251630W
SHR0251630W Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood, Sherwood SHR0251630W 2 40mm Hss S S Bright L S Drill, Sherwood 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W, 2 40mm Hss S S Bright L S Drill Sherwood SHR0251630W
Distributor 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, distributor utama 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, jual 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, pemasok 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood murah, authorized distributor 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, distributor resmi 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, agen 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, harga 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, importir 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, main distributor 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Grosir 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Pusat 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Distributor Tunggal 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Suplier 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Supplier 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, daftar harga 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, list harga 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, jual 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood terlengkap, jual 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood murah, jual 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood termurah, main distributor 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Grosir 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, authorized distributor 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Dealer 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Dealer Resmi 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Sole Agent 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood, Agen Resmi 2 40mm Hss S S Bright L S Drill SHR0251630W Sherwood




Reviews
There are no reviews yet.