Sakha.co.id adalah distributor Sherwood SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills di Indonesia. Sherwood sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting Tools SHR0615115R Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood, Sherwood SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R, 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood SHR0615115R
Deskripsi Produk
Short Series E410T. Used for profile milling and producing open slots. Bright finish. Flute type : 30° helix. Manufactured to BS 122 : Part 4 : 1980. METRIC TOLERANCES: Diameter: up to 38.00mm. Tolerance: +0.0630, -0.0130. Diameter: Over 38.00mm ~. Tolerance: +0.1250, -0.0000.
Spesifikasi :
| Cutter Diameter | : 9.50mm |
| Flute Length | : 21mm |
| Overall Length | : 66.5mm |
| Shank Diameter | : 10mm |
| Flute Type | : Helical |
| Plunge Type | : Non-centre Cutting |
| Cutter Diameter Tolerance | : k10 |
| Corner Radius | : N/Amm |
| Series | : E410T |
| Helix Angle | : 30° |
| Finish/Coating | : Bright |
| Number of Flutes | : 4 |
| Reach Length | : N/Amm |
| Shank Type | : Threaded |
| Length Type | : Short |
| Material | : High Speed Steel |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Material Grade | : M2 |
| End Mill Type | : End Mill |
| Reach Type | : Standard Neck |
| Shank Diameter Tolerance | : h6 |
| Standards Met | : BS 122 |
| Coolant Delivery | : External |
Baca Juga : SHR0615114Q Sherwood 9 00mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills
SHR0615115R Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood, Sherwood SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R, 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood SHR0615115R
SHR0615115R Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood, Sherwood SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R, 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood SHR0615115R
SHR0615115R Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood, Sherwood SHR0615115R 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills, Sherwood 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R, 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills Sherwood SHR0615115R
Distributor 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, distributor utama 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, jual 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, pemasok 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood murah, authorized distributor 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, distributor resmi 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, agen 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, harga 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, importir 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, main distributor 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Grosir 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Pusat 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Distributor Tunggal 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Suplier 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Supplier 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, daftar harga 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, list harga 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, jual 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood terlengkap, jual 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood murah, jual 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood termurah, main distributor 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Grosir 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, authorized distributor 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Dealer 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Dealer Resmi 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Sole Agent 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood, Agen Resmi 9 50mm HSS Threaded Shank Multi Flute End Mills SHR0615115R Sherwood




Reviews
There are no reviews yet.