Jual SOL7420502C Solent Spill Control S+ SPILL KIT MAINTENANCE 15LTR CLIP TOP BAG
Deskripsi Produkl l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l Jual SOL7420502C Solent Spill Control S+ SPILL KIT MAINTENANCE 15LTR CLIP TOP BAG
Many situations require a permanent supply of absorbents to be on hand. Solent Plus™ spill kits are a cost-effective answer to this requirement. Maintenance Spill Kits range in capacity from 10ltr up to 1,000ltr. They are packed with sufficient absorbents to cope with a spill up to the size shown. 15ltr Kit Kit contains:
- 12 x Absorbent pads
- 1 x Absorbent 1.2m sock
- 1 x Hazardous waste disposal bags and ties
- 1 x Clip top carrier
- Tested to BS 7959 Dimensions: 59x70x54cm
Spesifikasi :
| Overall Width | : 70cm |
| Weight | : 15kg |
| Absorbent Capacity | : 15L |
| Application | : Maintenance |
| Supplied In | : Bag |
| Includes | : 1 x Absorbent 1.2m sock |
| 1 x Absorbent 1.2m sock | |
| 1 x Clip top carrier | |
| 1 x Clip top carrier bag | |
| 1 x Hazardous waste disposal bags and ties | |
| 1 x Hazardous waste disposal bags and ties | |
| 12 x Absorbent pads | |
| 12 x Absorbent pads | |
| Overall Height | : 59cm |
| Standards Met | : BS7959 |
| Product Number | : M1290015 |
| Overall Depth | : 54cm |
Baca Juga : SOL7420500A Solent Spill Control S+ SPILL KIT MAINTENANCE 10LTR HOLDALL




Reviews
There are no reviews yet.