Jual SOL7421630D Solent Spill Control S+ SPILL KIT OIL-ONLY20LTR HOLDALL
Deskripsi Produkl l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l Jual SOL7421630D Solent Spill Control S+ SPILL KIT OIL-ONLY20LTR HOLDALL
Many situations require a permanent supply of absorbents to be on hand. Solent Plus™ spill kits are a cost-effective answer to this requirement. Oil-Only Spill Kits range in capacity from 10ltr up to 1,000ltr. They are packed with sufficient absorbents to cope with a spill up to the size shown. 20 ltr Kit – Holdall Kit contains:
- 13 x Absorbent pads
- 2 x Absorbent 1.2m socks
- 4 x Hazardous waste disposal bags and ties
- 1 x Vinyl holdall
- Tested to BS 7959. Dimensions: 56x22x21cm
Spesifikasi :
| Overall Width | : 22cm |
| Weight | : 20kg |
| Absorbent Capacity | : 20L |
| Application | : Oil-Only |
| Supplied In | : Holdall |
| Includes | : 1 x Vinyl holdall |
| 13 x Absorbent pads | |
| 2 x Absorbent 1.2m socks | |
| 4 x Hazardous waste disposal bags and ties | |
| Overall Height | : 56cm |
| Standards Met | : BS 7959 |
| Product Number | : H1280020 |
| Overall Depth | : 21cm |
Baca Juga : SOL7421600A Solent Spill Control S+ SPILL KIT OIL-ONLY15LTR CLIP TOP BAG




Reviews
There are no reviews yet.