Jual SWT1250095A SwissTech 9 50mm Tin Coated Jobber Drill
Deskripsi Produk : Jual SWT1250095A SwissTech 9 50mm Tin Coated Jobber Drill
Sakha.co.id adalah distributor SWT1250095A SwissTech 9 50mm Tin Coated Jobber Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting Tools. Distributor SWT1250095A SwissTech, Distributor SWT1250095A SwissTech, Agen SWT1250095A SwissTech, Agen SWT1250095A SwissTech, Agen SWT1250095A SwissTech, Supplier SWT1250095A SwissTech, Supplier SWT1250095A SwissTech, Supplier SWT1250095A SwissTech
Spesifikasi :
| Flute Length | : 81mm |
| Overall Length | : 125mm |
| Drill Diameter | : 9.5mm |
| Point Angle | : 118° |
| Helix Type | : Normal Helix |
| Helix Angle | : 28° |
| Series | : 1001 |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Coolant Delivery | : External |
| Finish/Coating | : TiN |
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
| Point Type | : Thinned Chisel Edge |
| Flute Construction | : Ground Flute |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Number of Flutes | : 2 |
| Flute Type | : Spiral |
| Web Thickness | : Standard |
| Material | : High Speed Steel |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 1412A | |