Sakha.co.id adalah distributor SwissTech SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting ToolsSWT1250710A SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A, 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech SWT1250710A, SWT1250710A SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill,
Deskripsi Produk
Series 1024 HSS-Co Heavy Duty Straight Shank Drills Tin Tipped – Metric Heavy-duty drill used to drill steels with a tensile strength up to 1,400 N/mm2. Stainless steels, heat and acid resistant steels and phosphor bronze. TiN coating provides longer tool life. Point angle: 135°. Helix angle: normal. Web thickness: strengthened. Relief angle: normal. Tolerance of diameter: h8. Manufactured to DIN 338 RN.
Spesifikasi :
| Drill Diameter | : 11mm |
| Flute Length | : 94mm |
| Overall Length | : 142mm |
| Number of Flutes | : 2 |
| Helix Type | : Normal Helix |
| Flute Construction | : Ground Flute |
| Coolant Delivery | : External |
| Finish/Coating | : TiN |
| Material | : Cobalt High Speed Steel |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 1412C | |
| DIN 338 | |
| Point Type | : Spear Point |
| Helix Angle | : 28° |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Web Thickness | : Strengthened Form C |
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
| Series | : 1033 |
| Point Angle | : 135° |
| Flute Type | : Spiral |
Baca Juga : SWT1250702A SwissTech 10 20mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill
SWT1250710A SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A, 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech SWT1250710A
SWT1250710A SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A, 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech SWT1250710A
SWT1250710A SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1250710A 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill, SwissTech 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A, 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SwissTech SWT1250710A
Distributor 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, distributor utama 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, jual 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, pemasok 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech murah, authorized distributor 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, distributor resmi 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, agen 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, harga 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, importir 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, main distributor 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Grosir 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Pusat 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Distributor Tunggal 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Suplier 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Supplier 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, daftar harga 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, list harga 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, jual 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech terlengkap, jual 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech murah, jual 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech termurah, main distributor 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Grosir 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, authorized distributor 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Dealer 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Dealer Resmi 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Sole Agent 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech, Agen Resmi 11 00mm Heavy Duty Cobalt + Tin Drill SWT1250710A SwissTech




Reviews
There are no reviews yet.