Sakha.co.id adalah distributor SwissTech SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting ToolsSWT1251280A SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech, SwissTech SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SWT1251280A, 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech SWT1251280A
Deskripsi Produk
Series 1060 HSS-Co Straight Shank High Helix Jobber Drills TiN Coated – Metric Heavy duty drill for stainless steel, heat and acid-resistant steels, short chipping and high strength steels. High heat resistance allows drilling in titanium and titanium alloys. TiN coating provides longer tool life. Point angle: 130°. Helix angle: high. Web thickness: strengthened. Relief angle: normal. Tolerance of diameter: h8. Tolerance of shank: f11. Manufactured to DIN 338RN.
Spesifikasi :
| Point Angle | : 130° |
| Drill Diameter | : 8mm |
| Overall Length | : 117mm |
| Coolant Delivery | : External |
| Number of Flutes | : 2 |
| Web Thickness | : Form C |
| Flute Construction | : Ground Flute |
| Point Type | : Split Point |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
| Series | : 1016 |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 1412C | |
| DIN 338 | |
| Helix Type | : High Helix |
| Flute Length | : 75mm |
| Finish/Coating | : TiN |
| Helix Angle | : 37° |
| Flute Type | : Spiral |
| Material | : Cobalt High Speed Steel |
| Cutting Direction | : Right Hand |
Baca Juga : SWT1251270A SwissTech 7 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill
SWT1251280A SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech, SwissTech SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SWT1251280A, 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech SWT1251280A
SWT1251280A SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech, SwissTech SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SWT1251280A, 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech SWT1251280A
SWT1251280A SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech, SwissTech SWT1251280A 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill, SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SWT1251280A, 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill SwissTech SWT1251280A
Distributor 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, distributor utama 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, jual 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, pemasok 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTechmurah, authorized distributor 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, distributor resmi 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, agen 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, harga 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, importir 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, main distributor 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Grosir 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Pusat 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Distributor Tunggal 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Suplier 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Supplier 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, daftar harga 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, list harga 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, jual 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTechterlengkap, jual 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTechmurah, jual 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTechtermurah, main distributor 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Grosir 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, authorized distributor 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Dealer 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Dealer Resmi 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Sole Agent 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, Agen Resmi 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless DrillSWT1251280ASwissTech, SWT1251280A SwissTech 8 00mm Va Hi-Helix For Stainless Drill,




Reviews
There are no reviews yet.