Sakha.co.id adalah distributor SwissTech SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting ToolsSWT1252430A SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A, 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252430A, SWT1252430A SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill,
Deskripsi Produk
Series 2020 HSS-Co Straight Shank Heavy Duty Stub Drills Metric Heavy duty drill made of cobalt material with excellent heat resistance. For drilling steels up to 1,400N/mm2, stainless steel, heat resistant steels and bronze. Ideally suited for volume production on automatics. TiN coating provides longer tool life or increased cutting speeds. Point angle: 135°, helix angle: normal, web thickness: strengthened, tolerance of diameter: h8, tolerance of shank: f11. Manufactured to BS 328, DIN 1897RN. Point to DIN 1412C.
Spesifikasi :
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
| Point Angle | : 135° |
| Point Type | : Split Point |
| Web Thickness | : Form C |
| Number of Flutes | : 2 |
| Drill Diameter | : 3mm |
| Series | : 2020 |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 1412C | |
| DIN 1897RN | |
| Flute Length | : 16mm |
| Flute Type | : Spiral |
| Overall Length | : 46mm |
| Coolant Delivery | : External |
| Finish/Coating | : TiN |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Material | : Cobalt High Speed Steel |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Helix Type | : Normal Helix |
Baca Juga : SWT1252426A SwissTech 2 60mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill
SWT1252430A SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A, 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252430A
SWT1252430A SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A, 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252430A
SWT1252430A SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252430A 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A, 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252430A
Distributor 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, distributor utama 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, jual 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, pemasok 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech murah, authorized distributor 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, distributor resmi 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, agen 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, harga 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, importir 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, main distributor 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Grosir 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Pusat 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Distributor Tunggal 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Suplier 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Supplier 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, daftar harga 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, list harga 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, jual 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech terlengkap, jual 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech murah, jual 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech termurah, main distributor 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Grosir 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, authorized distributor 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Dealer 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Dealer Resmi 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Sole Agent 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech, Agen Resmi 3 00mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252430A SwissTech




Reviews
There are no reviews yet.