Sakha.co.id adalah distributor SwissTech SWT1254030A 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting Tools SWT1254030A SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254030A, 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254030A
Deskripsi Produk
Series 4000 HSS-Co Parabolic Flute Straight Shank Long Series Drill TiN Coated – Metric Parabolic flute form drill with high resistance to non-alloyed and alloyed steels. Chipbreaking point performs well on long chipping materials with a tensile strength up to 1,300 N/mm2. Drills up to 5 x diameter. TiN coating provides longer tool life. Point angle 130°. Helix angle: high. Web thickness: strengthened. Relief angle: normal. Tolerance of diameter: h8. Tolerance of shank: f11. Manufacturing standard: DIN 340.
Spesifikasi :
| Finish/Coating | : Uncoated |
| Helix Angle | : 28° |
| Web Thickness | : Strengthened |
| Coolant Delivery | : External |
| Drill Diameter | : 3mm |
| Flute Length | : 66mm |
| Overall Length | : 100mm |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 340 | |
| Material | : Cobalt High Speed Steel |
| Series | : 4000 |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Flute Type | : Spiral |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Helix Type | : Normal Helix |
| Point Angle | : 135° |
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
Baca Juga : SHR0251644X Sherwood 20 00mm Hss S S Bright L S Drill
SWT1254030A SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254030A, 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254030A
SWT1254030A SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254030A, 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254030A
SWT1254030A SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254030A 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254030A, 3 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254030A
Distributor 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, distributor utama 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, jual 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, pemasok 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech murah, authorized distributor 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, distributor resmi 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, agen 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, harga 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, importir 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, main distributor 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Grosir 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Pusat 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Distributor Tunggal 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Suplier 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Supplier 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, daftar harga 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, list harga 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, jual 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech terlengkap, jual 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech murah, jual 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech termurah, main distributor 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Grosir 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, authorized distributor 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Dealer 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Dealer Resmi 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Sole Agent 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech, Agen Resmi 3 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254030A SwissTech




Reviews
There are no reviews yet.