Sakha.co.id adalah distributor SwissTech SWT1254060A 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting Tools SWT1254060A SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254060A, 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254060A
Deskripsi Produk
Series 4000 HSS-Co Parabolic Flute Straight Shank Long Series Drill TiN Coated – Metric Parabolic flute form drill with high resistance to non-alloyed and alloyed steels. Chipbreaking point performs well on long chipping materials with a tensile strength up to 1,300 N/mm2. Drills up to 5 x diameter. TiN coating provides longer tool life. Point angle 130°. Helix angle: high. Web thickness: strengthened. Relief angle: normal. Tolerance of diameter: h8. Tolerance of shank: f11. Manufacturing standard: DIN 340.
Spesifikasi :
| Finish/Coating | : Uncoated |
| Helix Angle | : 28° |
| Web Thickness | : Strengthened |
| Coolant Delivery | : External |
| Drill Diameter | : 6mm |
| Flute Length | : 91mm |
| Overall Length | : 139mm |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 340 | |
| Material | : Cobalt High Speed Steel |
| Series | : 4000 |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Flute Type | : Spiral |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Helix Type | : Normal Helix |
| Point Angle | : 135° |
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
Baca Juga : SWT1254055A SwissTech 5 50mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill
SWT1254060A SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254060A, 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254060A
SWT1254060A SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254060A, 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254060A
SWT1254060A SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH, SWISSTECH SWT1254060A 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL, SWISSTECH 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWT1254060A, 6 00MM HEAVY DUTY COBALT L SERIES DRILL SWISSTECH SWT1254060A
Distributor 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, distributor utama 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, jual 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, pemasok 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech murah, authorized distributor 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, distributor resmi 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, agen 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, harga 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, importir 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, main distributor 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Grosir 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Pusat 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Distributor Tunggal 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Suplier 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Supplier 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, daftar harga 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, list harga 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, jual 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech terlengkap, jual 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech murah, jual 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech termurah, main distributor 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Grosir 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, authorized distributor 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Dealer 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Dealer Resmi 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Sole Agent 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech, Agen Resmi 6 00mm Heavy Duty Cobalt L Series Drill SWT1254060A SwissTech




Reviews
There are no reviews yet.