Jual SOL7422655F Solent Spill Control SUSTAINABLE SPILL KIT OIL-ONLY 120LTR WHEEL BIN
Deskripsi Produkl l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l Jual SOL7422655F Solent Spill Control SUSTAINABLE SPILL KIT OIL-ONLY 120LTR WHEEL BIN
Our Sustainable absorbents are made from recycled fibres with an extra layer of meltblown polypropylene, these absorbents are Class A are retardant when the material is dry. Sustainable absorbents are not to be used on aggressive chemicals. Oil-Only 120ltr Kit – Wheeled Bin Kit contains:
- 60 x Absorbent pads
- 4 x Absorbent 1.2m socks
- 8 x Absorbent pillows
- 10 x Hazardous waste disposal bags and ties
- 1 x Wheeled bin
- Tested to BS 7959 Dimensions: 95x47x54cm
Spesifikasi :
| Overall Width | : 47cm |
| Absorbent Capacity | : 120L |
| Supplied In | : Wheeled Bin |
| Includes | : 1 x Wheeled bin |
| 10 x Hazardous waste disposal bags and ties | |
| 4 x Absorbent 1.2m socks | |
| 60 x Absorbent pads | |
| 8 x Absorbent pillows | |
| Overall Height | : 95cm |
| Standards Met | : BS 7959 |
| Product Number | : H1820120 |
| Overall Depth | : 54cm |
Baca Juga : SOL7422650A Solent Spill Control SUSTAINABLE SPILL KIT OIL-ONLY 50LTR HOLDALL




Reviews
There are no reviews yet.