Sakha.co.id adalah distributor SwissTech SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill di Indonesia. SwissTech sendiri merupakan perusahaan multinasional yang focus pada bisnis Cutting ToolsSWT1252455A SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A, 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252455A, SWT1252455A SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill,
Deskripsi Produk
Series 2020 HSS-Co Straight Shank Heavy Duty Stub Drills Metric Heavy duty drill made of cobalt material with excellent heat resistance. For drilling steels up to 1,400N/mm2, stainless steel, heat resistant steels and bronze. Ideally suited for volume production on automatics. TiN coating provides longer tool life or increased cutting speeds. Point angle: 135°, helix angle: normal, web thickness: strengthened, tolerance of diameter: h8, tolerance of shank: f11. Manufactured to BS 328, DIN 1897RN. Point to DIN 1412C.
Spesifikasi :
| Drill Diameter Tolerance | : h8 |
| Point Angle | : 135° |
| Point Type | : Split Point |
| Web Thickness | : Form C |
| Number of Flutes | : 2 |
| Drill Diameter | : 5.5mm |
| Series | : 2020 |
| Standards Met | : BS 328 |
| DIN 1412C | |
| DIN 1897RN | |
| Flute Length | : 28mm |
| Flute Type | : Spiral |
| Overall Length | : 66mm |
| Coolant Delivery | : External |
| Finish/Coating | : TiN |
| Shank Diameter Tolerance | : f11 |
| Material | : Cobalt High Speed Steel |
| Cutting Direction | : Right Hand |
| Helix Type | : Normal Helix |
Baca Juga : SWT1252451A SwissTech 5 10mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill
SWT1252455A SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A, 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252455A
SWT1252455A SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A, 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252455A
SWT1252455A SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech, SwissTech SWT1252455A 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill, SwissTech 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A, 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SwissTech SWT1252455A
Distributor 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, distributor utama 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, jual 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, pemasok 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech murah, authorized distributor 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, distributor resmi 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, agen 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, harga 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, importir 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, main distributor 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Grosir 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Pusat 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Distributor Tunggal 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Suplier 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Supplier 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, daftar harga 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, list harga 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, jual 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech terlengkap, jual 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech murah, jual 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech termurah, main distributor 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Grosir 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, authorized distributor 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Dealer 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Dealer Resmi 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Sole Agent 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech, Agen Resmi 5 50mm H-Duty Cobalt Stub + Tin Drill SWT1252455A SwissTech




Reviews
There are no reviews yet.