Jual Brady SPC 107818 Spill Sak
Deskripsi Produkl l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l Jual Brady SPC 107818 Spill Sak
This Emergency Pill Sak is easily portable to the area you need it during a spill.
- The kit contains the basic absorbents and equipment needed to clean up an oil based material spill
- Absorbs up to 9 gallons per kit
- The stuff sack is reusable
- Oil Only absorbency – picks up petroleum-based fluids, paints and non-water soluble chemicals while repelling water – great for indoor & outdoor use
| Key Characteristics | |
| Product Number | : 107818 |
| UPC | : 662706152010 |
| UOM | : Kit |
| Brand Name | : Brady® SPC® Absorbents |
| Country of Origin | : United States of America |
| Dimensions | |
| Dimensions | : 4 in H x 20 in W x 32 in D |
| Height | : 4 in |
| Width | : 20 in |
| Depth | : 32 in |
| Material Characteristics | |
| Container Material | : Polyethylene |
| Color | : Black |
| Percent Recycled Content | : 15% |
| Product Features | |
| Absorbency Capacity | : 9 gal (US) |
| Class | : Oil Only |
| Container Type | : Bag |
| Environmental Resistance Features | : Fire-Resistant |
| Pallet Quantity | : 40 |
| Type | : Portable Spill Kit |
| What’s Included | |
| Includes | : (10) 15 in x 19 in Pads, (2) 3 in x 4 ft Socks, Disposal Bag, Goggles, Nitrile Gloves, Pillow |
| Compliance | |
| UNSPSC | : 47131905 |




Reviews
There are no reviews yet.