Jual Brady SPC 107796 Spill Sak
Deskripsi Produkl l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l l Jual Brady SPC 107796 Spill Sak
The Allwik® Emergency Spill Sak features an extremely portable economy spill kit packed in a reusable stuff sack.
- Absorbs up to 10 gallons per kit
- Highly versatile, grey absorbents pick up water-based, petroleum-based and non-aggressive, chemical fluids
| Key Characteristics | |
| Product Number | : 107796 |
| UPC | : 662706251010 |
| UOM | : Kit |
| Trade Name | : AllWik® |
| Brand Name | : Brady® SPC® Absorbents |
| Country of Origin | : United States of America |
| Dimensions | |
| Dimensions | : 4 in H x 20 in W x 32 in D |
| Height | : 4 in |
| Width | : 20 in |
| Depth | : 32 in |
| Material Characteristics | |
| Container Material | : Polyethylene |
| Color | : Black |
| Product Features | |
| Absorbency Capacity | : 10 gal (US) |
| Class | : Universal |
| Container Type | : Bag |
| Environmental Resistance Features | : Fire-Resistant |
| Pallet Quantity | : 40 |
| Type | : Mobile Spill Kit |
| What’s Included | |
| Includes | : (10) 15 in x 19 in Pads, (2) 3 in x 12 ft Socks, 18 in x 18 in Pillow, Disposal Bag, Goggles, Nitrile Gloves |
| Compliance | |
| UNSPSC | : 47131905 |




Reviews
There are no reviews yet.